Divný ľudia

Každý piatok cestou zo školy, chodievam okolo diskoklubu Meta , kde si vždy obzerám slečny. Zíde sa tam veľa mladých ľudí, ktorí sa svojím oblečením snažia skôr odhaliť ako obliecť a hlavne zaujať.
Dievčatá majú rajcovne krátke sukničky a priesvitné tričká, na vlasoch všelijaké trblietavé gély, na tvári kilo make – upu a pri tom v žiackej knižke 7. B. Chlapci sa predbiehajú, kto má lepšiu značku bundy a novši mobil. Všetci sa snažia byť „cool“ a čo najviac originálni ale pritom sú úplne rovnakí. Holky klamú o svojom veku, typkovia o tom ako to s nimi myslia vážne. Nikto nie je sám sebou, všetci sa na niečo hrajú.
Nechodím na diskotéky. Nevidím na tom nič extra. Moji kamaráti ma už párkrát volali, aby som išiel s nimi. Keď som tretíkrát povedal, že radšej nie, nedalo im to a opýtali sa prečo. Vysvetlil som im môj názor na diskotéku a oni iba nechápavo pokrútili hlavami a označili ma za divného. Potom odišli, živo diskutujúco o tom, čo na seba hodia a prečo divní ľudia nechodia na diskotéky.

Bol som veľmi zvedavý, prečo tam všetci tak poctivo chodia, niektorí to dokonca považujú za vyvrcholenie týždňa. Prekonal som teda svoj odpor a obetoval som jeden piatok na návštevu tohto hlučného podniku. Zo skrine som vyhrabal v pohode rifle a nejaké značkové triko. Nageloval som si háro a nasprejoval sa. Nasadil som výraz drsného machra, ako som to odpozoroval od ostatných a vkročil som do zadymenej haly. Každý sa rozbíjal, všade sa mihali farebné svetla a namiesto vzduchu som dýchal cigaretový dym. Uvidel som svojich kamarátov, prišiel som k ním cez rozbúrený dav a postavil sa pred nich. Keď ma uvideli, opäť nahodili ten známy pohľad. Presne tak sa na mňa pozerali, keď sa dozvedeli môj názor na diskotéky.
Kde sa stala chyba? Keď nechodím na diskotéky, som pre každého divný, lebo pre každého normálneho človeka je diskotéka súčasťou života. Keď prídem, som ešte divnejší! Tak dobre, vzdávam to. Žite si svoj život, ja si budem žiť ten môj, bez diskotéky a s vašimi nechápavými pohľadmi.
A teraz ma ospravedlnite, musím si vybrať čo si oblečieme na thajský box. Čože? Vy ste nikdy neboli na thajskom boxe? Nie ste náhodou trochu divní?.